Krov

10.03.2009 22:11

 

Krov je nosná strešná konštrukcia zväčša malého rozpätia , ktorá sa používa ako nosný prvok pri šikmých strechách. Je zhotovená prevážne z dreva. Prenáša zaťaženie zo strešného plášťa (škridla, šindeľ, plech, ...) a poveternostných vplyvov (vietor, sneh) do nosných múrov. Podľa strešného plášťa a poveternostných vplyvov sa vypočíta

Krov (napr. na rodinných domoch) je kotvený závitovou tyčou, ktorá vystupuje zo stužujúceho venca na konci nosných múrov. V súčasnosti sa pri výstavbe nových krovov aplikuje na drevené prvky ochranný náter, ktorý chráni drevo pred hmyzom, plesňami a môže plniť aj protipožiarnu funkciu.

(c) 2009 Všetky práva vyhradené Milan Helt-M.H.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode

YYY.sk - katalog epark.sk EshopLink.sk Vyhľadávač - Xsite.sk - taXi nájdi, čo potrebuješ! Surf.sk počítadlo.abz.cz KdeJe - internetový portál Pozri.sk - vyhľadávač Best-top.sk eShopy.sk | internetové obchody, online predaj - elektro, gps, mp3 prehrávače, lcd tv, pneumatiky, biela technika, parfémy, notebooky eStrechy.sk - strechy pod jednou střechou / ALBION Group, a.s. je největší výrobce bazénů, zastřešení a vířivých van v Evropě.